Trajnostne rešitve v zdravstvu:
Kako zmanjšati okoljski odtis medicinskih obravnav

KOMU je namenjeno

Zdravnikom, medicinskim sestram, celotnim zdravstvenim timom, študentom medicine in zdravstvene nege.

namen in cilj

Cilj delavnice je ozaveščanje o dejanski porabi materialov in energije med zdravstveno obravnavo ter spodbujanje udeležencev k iskanju in implementaciji okolju prijaznejših rešitev. S tem prispevamo k bolj trajnostni zdravstveni oskrbi in zmanjšanju negativnega vpliva na okolje.

Cilji programa:
1. Ozaveščanje o dejanski porabi materialov in energije med zdravstveno obravnavo.
2. Spodbujanje udeležencev k iskanju okolju prijaznejših rešitev.
3. Implementacija okolju prijaznih rešitev v zdravstveni praksi.
4. Prispevanje k bolj trajnostni zdravstveni oskrbi.
5. Zmanjšanje negativnega vpliva zdravstvene oskrbe na okolje.
6. Doseganje finančnih prihrankov z zmanjšano porabo materialov in energije

PRIDOBLJENE KOMPETENCE MODULA
  1. Ozaveščenost o porabi virov: Udeleženci pridobijo poglobljeno razumevanje o količini in vrsti materialov ter virov, ki se uporabljajo v zdravstveni obravnavi. To vključuje medicinske materiale, energijo, administrativne vire, higienske pripomočke ter človeške vire.
  2. Analitične veščine: Sposobnost analize trenutne porabe virov in prepoznavanja področij, kjer se lahko poraba zmanjša ali optimizira.
  3. Kritično mišljenje: Udeleženci razvijejo sposobnost kritičnega mišljenja in ocenjevanja učinkovitosti obstoječih praks. Sposobni so identificirati neefikasnosti in razmisliti o alternativnih pristopih.
  4. Skupinsko delo in sodelovanje: Veščine sodelovanja in timskega dela, saj udeleženci delujejo v manjših skupinah, da bi našli rešitve za zmanjšanje porabe virov. Naučijo se, kako učinkovito komunicirati in sodelovati z drugimi.
  5. Kreativno reševanje problemov: Udeleženci razvijejo kreativne veščine reševanja problemov, saj iščejo nove in inovativne zelene rešitve za obstoječe izzive v zdravstveni oskrbi.
  6. Praktične rešitve in implementacija: Pridobijo znanje o praktičnih rešitvah, ki jih je mogoče implementirati v zdravstveni praksi za zmanjšanje okoljskega vpliva. Naučijo se, kako oblikovati akcijske načrte za izvedbo teh rešitev.
  7. Okoljska ozaveščenost: Povečana zavest o okoljskih vprašanjih in vplivu zdravstvene oskrbe na okolje. Udeleženci se naučijo prepoznavati pomembnost trajnostnih praks v zdravstveni industriji.
PROGRAM
VSEBINANAČIN IZVEDBE
Poraba materialov in energije med zdravstveno obravnavodelavnica
• Prikaz obravnave pacienta na primarnem nivoju • Vizualizacija vseh uporabljenih materialov in virov, vključno z medicinskimi materiali, energetskimi viri, administrativnimi materiali, higienskimi pripomočki, osebjem in časom, ter drugimi materiali.delavnica
ISKANJE ZELENIH REŠITEV: Akcijski načrtdelavnica
Preučevanje procesov obravnave pacienta in iskanje zelenih rešitevdelavnica
ČAS TRAJANJA USPOSABLJANJA

2 uri

LOKACIJA IZVEDBE USPOSABLJANJA

Simulacijski izobraževalni center Zdravstveni dom Ljubljana ali na vaši lokaciji (praktična delavnica)

KOTIZACIJA

po uradnem ceniku ZD Ljubljana.

Pred pričetkom prosimo, da poravnate kotizacijo na spodnji TRR.

ZDRAVSTVENI DOM LJUBLJANA
Metelkova ulica 9
1000 LJUBLJANA

IBAN: SI56 0126 1603 0921 845
Račun odprt pri Upravi za javna plačila RS
SWIFT (BIC) KODA: BSLJSI2X

Pri plačilu obvezno uporabite sklic: SI00 9114

Plačilo po ponudbi na TRR: IBAN SI56 0126 1603 0921 845 pri UJP (najkasneje 14 dni pred izvedbo usposabljanja).

Vsa morebitna plačila zapadejo oz. za zasedeno mesto izdamo račun, v primeru, da se kandidat/ka izobraževanja ne udeleži oz. se pravočasno ne odjavi (vsaj 5 dni prej).

Število prijav je omejeno na 20 udeležencev. Seminar je s strani Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije ovrednoten z 8 licenčnimi točkami, s strani Zdravniške zbornice pa s 4 licenčnimi točkami. Program je oblikovan na podlagi smernic Evropskega sveta za reanimacijo in priporočil Advanced Pediatric Life Support (APLS).